Žárovky v palubní desce

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Žárovky v palubní desce

Příspěvek od roman.slezar » pon zář 17, 2007 8:51

Nevíte někdo jaký typ žárovek je v palubní desce k jejímu podsvětlení. Abych si je nejdříve sehnal než se pustím do demontáže:-)

zabak
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 17, 2007 10:22
Bydliště: Rožďalovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Žárovky v palubní desce

Příspěvek od zabak » pon zář 17, 2007 12:33

roman.slezar píše:Nevíte někdo jaký typ žárovek je v palubní desce k jejímu podsvětlení. Abych si je nejdříve sehnal než se pustím do demontáže:-)
Zdravím Tě kolego. Díval jsem se do chytré knihy a nejmenší žárovka, či dioda má 3W a je uváděna pod číslem GLB 504. Takže asi neporadím, ale určitě se Ti někdo, kdo to ví přesně, ozve.

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od roman.slezar » pon zář 17, 2007 12:37

No právě.Označení žárovek v technické dokumentaci je jakýsi zvláštní a mě zcela neznámý :)

zabak
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 17, 2007 10:22
Bydliště: Rožďalovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabak » pon zář 17, 2007 12:49

roman.slezar píše:No právě.Označení žárovek v technické dokumentaci je jakýsi zvláštní a mě zcela neznámý :)
Pokud vydržíte a ono Vám nic jiného nezbyde, někdo ,,znalý"se k Vaší otázce docela jistě vyjádří. Držím palce a sám jsem zvědavý na odpověď.

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od roman.slezar » pon zář 17, 2007 14:26

Nebo to nevydržím a až budu mít trochu času tak se do toho dám,a pak snad seženu vhodné žárovky.Jinak budu jezdit chvíli s odstrojenou palubní deskou :)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » pon zář 17, 2007 16:50

Těžko říct, když jsem já měl popraskaný žárovky v popelníku a v zapalovači zjistil jsem, že tam jsou schodný jako v přístrojovce Škody Rapid r.v.1987-1989. Sehnal jsem je hned a za pár korun.Ale třeba ve vypínačích mlhovky a vyhřívání zadního okna byly speciální a ani Honda je neměla a cena jedné žárovičky byla 200kč.Pri nejhorším to budete muset risknout rozdělat a zkusit sehnat po městě.
2x Rover 620ti

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » úte zář 18, 2007 5:17

v přístrjovce nevím, ale ve vypínačích mlhovky a podobně jsou takové miniaturní žárovky velikosti LEDky, nemají patici ale dva drátky které se namotají v tom vypínači podle té staré žárovky. Koupil jsem je v normálním obchodě s el. součástkama, myslím, že se používají i do autorádií jako podsvícení displeje a čelního panelu. Stály do 10 Kč

Jan Matl
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 26, 2007 20:48

Zarovecky na spinacich na pristrojivce,.

Příspěvek od Jan Matl » sob lis 03, 2007 18:31

Ahoj,.nesviti mi dve zarovicky na pritrojovne v tlacitkach jako mlhovky atd.
Rozmotoval jsem pristrojovku,.a tlacitka vytahl,.jsou tam takove male zarovicky na bajonet,.zalite v zlutem a oranzovem plastu,.potrebovasl bych sehnat jednu oranzovou a jednu zlutou,.nemate nejaky tip,.kde je sehnat??,.vypadaji dost atypicky..diky za rady...Honza 8)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Zarovecky na spinacich na pristrojivce,.

Příspěvek od Roman620ti » sob lis 03, 2007 21:21

Jan Matl píše:Ahoj,.nesviti mi dve zarovicky na pritrojovne v tlacitkach jako mlhovky atd.
Rozmotoval jsem pristrojovku,.a tlacitka vytahl,.jsou tam takove male zarovicky na bajonet,.zalite v zlutem a oranzovem plastu,.potrebovasl bych sehnat jednu oranzovou a jednu zlutou,.nemate nejaky tip,.kde je sehnat??,.vypadaji dost atypicky..diky za rady...Honza 8)
Tak to jsou určitě ty za 200kč/kus a ani Honda servis je nechtěl objednat, protože jich musí vzít celé balení...
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1097
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Zarovecky na spinacich na pristrojivce,.

Příspěvek od Zakar » ned lis 04, 2007 22:15

Jan Matl píše:Ahoj,.nesviti mi dve zarovicky na pritrojovne v tlacitkach jako mlhovky atd.
Rozmotoval jsem pristrojovku,.a tlacitka vytahl,.jsou tam takove male zarovicky na bajonet,.zalite v zlutem a oranzovem plastu,.potrebovasl bych sehnat jednu oranzovou a jednu zlutou,.nemate nejaky tip,.kde je sehnat??,.vypadaji dost atypicky..diky za rady...Honza 8)
Také jsem tyto žárovičky měnil když jsem koupil Rovera.Bez problémů jsem je objednal nové original Rover v Unipartu.Ještě mi nějaké zbyly ale jenom bílé.Žluté už nemám. :idea:

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Unipart

Příspěvek od Austin » ned lis 04, 2007 23:06

To Roman, zabak:
GLB 504 je číslo Unipart, co je Unipart: Unipart je druhovýroba na všechny anglické značky,
jak jste si povšimli třeba, tak blinkr z Fordu Capri boční MKI je stejný jako RangeRover MKII nebo Austin Allegro MkII či BL mini MkIII.
Tj. spousta dílů je shodných.

Žárovky - v katalogu žárovek libovolné značky by jste měli najít vzadu takovou nepochopitelnou tabulku, kde bude na nějakém řádku uvedeno žádané GLB504 a protičíslo od značky, jejíž katalog v ruce držíte. Musíte si na pultu Elitu poradit, ti kluci většinou nic neví kromě VW....

Unipart jsou osvědčené díly, když dám zadní prasátka Unipart, vydrží 8 let, když dám "nějaké" , do dvoulet vytečou. Proč? Protože Unipart pustí jen kvalitu.

Zakar
Příspěvky: 1097
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Unipart

Příspěvek od Zakar » pon lis 05, 2007 8:23

Austin píše:To Roman, zabak:
GLB 504 je číslo Unipart, co je Unipart: Unipart je druhovýroba na všechny anglické značky,
jak jste si povšimli třeba, tak blinkr z Fordu Capri boční MKI je stejný jako RangeRover MKII nebo Austin Allegro MkII či BL mini MkIII.
Tj. spousta dílů je shodných.

Žárovky - v katalogu žárovek libovolné značky by jste měli najít vzadu takovou nepochopitelnou tabulku, kde bude na nějakém řádku uvedeno žádané GLB504 a protičíslo od značky, jejíž katalog v ruce držíte. Musíte si na pultu Elitu poradit, ti kluci většinou nic neví kromě VW....

Unipart jsou osvědčené díly, když dám zadní prasátka Unipart, vydrží 8 let, když dám "nějaké" , do dvoulet vytečou. Proč? Protože Unipart pustí jen kvalitu.
Máš pravdu ale zrovna tyto žárovičky o kterých je řeč v žádném katalogu nenajdeš.

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

ELTA žárovky

Příspěvek od Austin » úte lis 06, 2007 23:37

Cena 6,80 s DPH

by to měla být ona 12V 3W 10x26,7 mm

http://www.autokap.cz/obchod/zarovky/in ... losklenene

vyobrazeni
http://www.bpnorthwest.com/.sc/ms/bdd/e ... b%20LLB504

nové Rover MG číslo žárovky je CDU1353

cena 200 kč se mi zdá mimo komentář....

Jan Matl
Příspěvky: 7
Registrován: stř zář 26, 2007 20:48

Re: ELTA žárovky

Příspěvek od Jan Matl » stř lis 07, 2007 0:24

Bohuzel,.tyhle to nejsou,.je plastova,.ci potazena gumou(zluta, oranzova),.je to v talcitcich mlhovky, klimatizace atd..vypada jinak,.pokusim se je vyfotit,.

cham
Příspěvky: 77
Registrován: ned zář 16, 2007 23:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cham » stř lis 07, 2007 0:44

Do spínačů jsou miniaturní žárovky průměr 3mm s drátovými přívody.
lze je zakoupit v obchodech s elektronikou např. GES.

Starou žárovku vymotej z platové patice a novou tam zase stejně namotej.
Pokud jde o barvy, tak lze zakoupit barevné žárovky a nebo se k tomu prodávají barevné návleky (??? jestli a jak takový návlek funguje nevím).

Odpovědět