Renovace světel

Mattyfu
Příspěvky: 93
Registrován: ned bře 11, 2018 15:47

Re: Renovace světel

Příspěvek od Mattyfu » úte čer 18, 2019 9:19

Na světla si doma nic nestříkat, nestříkat a ještě jednou nic nestříkat. Dopadá to tragicky a hlavně, strašně blbě se toho zbavuje.
Rover 75 2.0 V6

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Renovace světel

Příspěvek od Trunda » úte čer 18, 2019 9:34

Peťo, jestli si tu někdo nechce otevřít podnikání s tématem renovace světel, tak ta informace stačí :-) .... prostě a jednoduše v domácích podmínkách pro vlastní potřebu nemá naprosto žádný smysl ze věnovat laborování s technologií lakování světel, která je v domácím prostředí téměř neproveditelná.

Ale chápu, že Tebe to zajímá z pohledu někoho, kdo se o to zajímá odborně a kvůli profesionálnímu užití. Prostě jsi stejně profesionálně zdeformovaný analytický "blázen", jako já :-D

Ano, tu Mattyfu a v neděli mi to ukazoval ondra520 na své pětasedmě - lak měl hrubý povrch a byl takový zakalený. Ano, na 99% nedodržel předepsaný postup, který ale beztak nedostatečně specifikoval všechny náležitosti.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Pítrs
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Renovace světel

Příspěvek od Pítrs » úte čer 18, 2019 9:40

Určitě nemám v úmyslu něco takového dělat.

Osobně mě jen zajímá, jestli je možné účinně použít běžný lak z maloobchodní sitě- za předpokladu, že "nějak" umím stříkat, dobře to před aplikací odmastím a zkrátka provedu vše tak, jak uvádí návod k obsluze.
Nic víc, o nic míň.

P.S. Pokud nedodržím technologický postup, tak si rozhodně na výsledek stěžovat nesmím.
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Mattyfu
Příspěvky: 93
Registrován: ned bře 11, 2018 15:47

Re: Renovace světel

Příspěvek od Mattyfu » úte čer 18, 2019 13:33

Pítrs píše:
úte čer 18, 2019 9:40
Určitě nemám v úmyslu něco takového dělat.

Osobně mě jen zajímá, jestli je možné účinně použít běžný lak z maloobchodní sitě- za předpokladu, že "nějak" umím stříkat, dobře to před aplikací odmastím a zkrátka provedu vše tak, jak uvádí návod k obsluze.
Nic víc, o nic míň.

P.S. Pokud nedodržím technologický postup, tak si rozhodně na výsledek stěžovat nesmím.
Hele já to před rokem nastříkal a vypadalo to docela slušně viz. moje galerka. Měl jsem to hezky čiré, nesteklé, dělal jsem slabé vrstvy, měl jsem z toho fakt radost, bohužel ten lak se po roce vypekl, popraskal, začínal se loupat, tudíž přesně to, proč jsem to před rokem dělal, páč s touhle myšlenkou lakování přišel už táta, když auto měl. Lak jsem kupoval u nás v Roudnici, kluci míchají autolaky a tak si myslím, že mi doporučili i poměrně kvalitní bezbarváč odolný vysokým teplotám a UV, bohužel nedal to. Nevím co ho zabilo, jestli ostřiky světel nebo ta teplota, ale zřejmě je potřeba něco daleko lepšího jak lak zakoupený z barev a laků, proto tuto myšlenku zavrhuji a důrazně od ní varuji. Kvalitní tvrdý vosk a klidně to jednou za měsíc přeleštím spolu s autem.
Rover 75 2.0 V6

Pítrs
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Renovace světel

Příspěvek od Pítrs » úte čer 18, 2019 13:53

Výborně!
Teď ještě přidat název a bude to celkem vypovídající ;)

Aspoň budeme vědět, čemu se vyhnout.
Totiž- já prostě pořád věřím tomu, že "někde" na MO trhu existuje produkt, který nějak funguje.
Nějak aspoň trošku supluje ten hardcoat bez toho, aby se musel několikrát do roka ošetřovat politurou.
Někdo s tím totiž může mít problém- jsou lidé, kteří to šudlí 2x do týdne a někteří na to půl roku nesáhnou, max. opláchnou wapkou (= nemám čas).

Je jasné, že asi žádný takový produkt mimo průmyslové hardcoaty neexistuje, který by bez údržby vydržel fungovat 10 let, než začne praskat/žloutnout, nicméně pokud se podává X-takových výrobků, tak snad něco mezi nimi stojí za to.

P.S. Ostřiky světel považuji za opičárnu, které je lepší se vyhnout. A když to tam chci stříkat, tak bych měl do nádržky namíchat něco neagresivního- takové kapaliny jsou a jdou ověřit např. tak, že nesundávají vosk.
Dostal jsem radu- ekonomická varianta je prý směs vody s pH neutrálním šamponem. Letos to otestuju.

Měl bych takový dotaz mimo téma- jaký přesně vosk tam prosím aplikujete? Ověřeno- funguje? Jako dlouho funguje, než se ten povrch začne kazit? Prosím o alespoň subjektivní dojem.....
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Renovace světel

Příspěvek od Hombre » úte čer 18, 2019 14:04

Některá auta mají ostřikovače světel povinná.
A náplň by měla být nemrznoucí, což voda se šamponem asi nebude.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Mattyfu
Příspěvky: 93
Registrován: ned bře 11, 2018 15:47

Re: Renovace světel

Příspěvek od Mattyfu » úte čer 18, 2019 14:11

Já bych ti rád řekl značku toho laku, opravdu jo, ale v paměti mi nezůstala a plechovka se už dávno válí ve sběru, neb to bylo něco co vůbec neznám, žádný motip, nedejbože universál, ale přímo jsem zmiňoval, že to chci na světla a že tam bude fakt teplo.
Samo, že něco bude existovat, brácha má na jedničkové fábii, také nalakovaná světla, dokonce to někdo rozstříknul až na nárazník, auto má cca rok a půl, už to tak koupil a na první pohled to vypadá skvěle, žádné stopy po žloutnutí, praskání, či zhrubnutí, jen je vidět, jak to někomu krapet steklo, když to stříkal, takže žádný profík, ovšem, proč to tam funguje a u nás ne bůh ví. Já už do toho prostě nejdu, ta velká sada na renovaci stála bratru 700-800,takže smích, pokud nebudeš odstraňovat ten lak jak já, je to práce tak na dvě hodinky max. A to mi zbyla leštící pasta i Kanubský vosk, takže mám na dlouho klid, než riskovat tyhle lakovací experimenty, i kdybych to měl jednou za rok přeleštit na vrtačce a pak zase jen udržovat.
Rover 75 2.0 V6

Mattyfu
Příspěvky: 93
Registrován: ned bře 11, 2018 15:47

Re: Renovace světel

Příspěvek od Mattyfu » úte čer 18, 2019 14:16

Osobně si myslím, že zdejší komunita co to tu čte, bude sorta více méně potrefených leštičů, kteří si už na každodenní hrkání pořídili něco jiného a to max postříkají vapkou či protáhnou myčkou a rovříka nechávají na výlety s maminou, nebo pakliže i maj tu odvahu s tím jezdit každý den, tak nějaké přeleštění jednou za měsíc jim nedělá problém.
Rover 75 2.0 V6

Pítrs
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Renovace světel

Příspěvek od Pítrs » úte čer 18, 2019 14:50

:)
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Renovace světel

Příspěvek od Trunda » úte čer 18, 2019 15:04

Přesně tak..... taková data ti tu nikdo nedá.
Hlavně.... když už se někdo odhodlá k tomu hnusná světla řešit rozleštěním a je to někdo, kdo má problém auto jednou za rok navoskovat, tak je to zřejmě auto, kde stejně dřív, než by to sklo začalo degradovat tím, že na něm není lak, bude dodělané od kamínků, nebo trefené srnky :-D Takže takového člověka nebude trápit to, jestli to nalakované vydrží o rok déle hezčí. Nehledě na to, že když to není nalakované, tak to na ty kamínky tolik netrpí.
Soused, v životě jeho auto vosk nevidělo, umeje to párkrát do roka hadrou.... má světla samodomo rozleštěný a navoskovaný jednou voskem, co byl v sadě. Už to tak má asi dva roky a pořád je to ok. Než by se drbal ještě s lakováním, tak to rozhodně raději za další dva roky vezme leštící sadou znova.
A my, co vosk známe, nemáme problém to občas voskem máznout. Ale nemyslím si, že by na tak exponovaném místě měl mít nějakou trvanlivost.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět