dovoz ze zahraničí

Ice_Man
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 06, 2008 21:05

dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Ice_Man » ned led 18, 2009 21:51

Zdravím všechny , už hodně dlouho sleduju tohle forum a uvažuji o koupi 75-ky.Podle vašich zkušeností je Polsko země roverům zaslíbená,tak jsem se trošku podíval na polsky stránky a je to tak :-) např na allegro.pl jich je celkem dost a dají se tam najít opravdu hodně zajímavy kousky a za dobry peníze.Mate někdo zkušenosti s nákupem auta z polska? Co to obnáší? Jaký je postup s vyřízením všech papírů? A šli by jste do toho? (nechat si dotáhnout auto z polska) Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Austin » ned led 18, 2009 22:28

Ahoj IceMane, už Ti není 400 dost dobrá !? :)

No proč ne, 75 si užiješ, vzhledem k cenám bych se zamyslel i nad MG ZT co nemá příliš moc nalítáno, V6, jedno je ale jasný. Pokud za to dáš rámcově 150 tkč, už ty peníze asi nikdy neuvidíš, jelikož od jara už ojetý auta budou neprodejný, asi navždycky. Známý teď měl zánovního Rovera 04, mělo stát přes 300, "dobrá cena za nejetý auto", od zítra nabízí za 170 tkč, fakt potřebuje prodat.....

K nákupu v Polsku - no já tam trávil docela dost času v minulosti, no a být polákem je povolání , jednat s nimi to je sport, každý jeden je ten nejlepší obchodník,
mnozí z nich mají postupy jako bazarníci u nás / viz články o bazarech na http://www.dfens-cz.com /.
Pokud myslíš, že na to máš, znovu otvírat již uzavřený dohodnutý obchod před platbou,.... tak jo, jinak bych se zamyslel.

Trávím nějaký čas i na silnicích, to co jsem viděl co vozí hoši domů do Reczpolity Polskej na opravu za půlky vozidel, tak bych si to taky rozmyslel.

Nejlepší je to udělat to tak, jako náš kolega z Pardubic, koupit to rovnou z garáže od důchodce v D nebo A.
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od sector » ned led 18, 2009 23:27

Austine, jake konkretni ojetiny budou neprodejny a jak to vubec myslis ? Jen upozornujes na tu EKOlogickou dan nebo jak?

Auta ojete budou samozrejme v nabidce i nadale, ale pokud nesplnuji EURO4 a vyse - tak se budou muset platiti poplatky za registraci.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 19, 2009 6:20

Přesně tak, eko(NE)logická daň je věc, která se 75ky netýká, možná teda Káčkovýho motoru (benzín 1.8 ) jo, tam si nejsem jistej.

Jinak opravdu je to k zamyšlení, v Polsku jsou ceny dobrý, to jo, ale je tam určitý riziko. Poláci jsou na auta horší než my. Já třeba, jsem uvažoval o koupi auta z Polska(mám to do PL 60 km), ale to jedině pod podmínkou, že se mnou pojede můj velice dobrý kamarád Polák, který bude dojednávat cenu. Protože Poláci jsou prostě handlíři. My na to nejsme zvyklí. Každopádně, stejně jako u nás v bazarech, je tam kupa aut kradenejch a dvě kupy aut bouranejch. Takže každopádně vybírat obezřetně.

Co se týče převozu auta, je to prakticky jedno odkud z EU si to auto dovezeš.

Nakonec jsem raději volil jinou zemi původu (Rakousko) a spokojenost.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 19, 2009 6:24

Austine, mohl by jsi sem dát odkaz na kolegovo fáro?? Rozhodně se všichni rádi koukneme. Cena vypadá velice dobře.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

max80

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od max80 » pon led 19, 2009 6:47

.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 19, 2009 7:32

No pokud Austinův kolega prodává 75ku (Austin nepsal co to je za model), tak by to byla velice dobrá cena :!:
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Ice_Man
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 06, 2008 21:05

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Ice_Man » pon led 19, 2009 20:02

pánové tak to bude asi omyl,moje jediny auto byl zatím favorit :-( a teťka mám jenom firemní kango :-) a jsem kousek od Prostějova . Taky mi to bylo divny,že prodávají tolik náhradních dílů.
Můžete mi doporučit nějaky hlavně rakousky a německy.znám jenom http://www.autoscout24.de/ .
Když jste si nechali dotáhnout vaše auta , jak to probíhalo? dá se domluvit s bazarníkama? a nebo je to jak unás , jeden podvodník vedle druhyho.


Známý teď měl zánovního Rovera 04, mělo stát přes 300, "dobrá cena za nejetý auto", od zítra nabízí za 170 tkč, fakt potřebuje prodat.....


Má to někde vystaveny? (myslím na netu)daly by se někde sehnat fotky?? zní to zajímavě.Hoď nějaky info

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 19, 2009 20:21

Ten je podle mě nejlepší, pak je mobile.de, rakouskej žádnej neznám.

Jinak já jsem se na dovozu svého auta vůbec nepodílel, dovezl to jistý pan Vaněk, kterej to dal stát do bazaru a já jsem, auto koupil s čistopisem za nějakejch 150 českejch. Snad ti poradí Max jak vyzrát na německý důchodce...
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od donutil » pon led 19, 2009 20:28

Tak podle mě je lepší mobile a pak autoscout,je tam inzerce o moc méně .Ohledně auta to 75 nebude ty ještě nešly tak dolů,ale asi půjdou.Rover už 4 roky nejede a o tyto vozy,pakliže to nejsou unikáty zájem nebude.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Roman620ti » pon led 19, 2009 21:02

Tommi_82 píše:Ten je podle mě nejlepší, pak je mobile.de, rakouskej žádnej neznám.

Jinak já jsem se na dovozu svého auta vůbec nepodílel, dovezl to jistý pan Vaněk, kterej to dal stát do bazaru a já jsem, auto koupil s čistopisem za nějakejch 150 českejch. Snad ti poradí Max jak vyzrát na německý důchodce...
No jó, to je celej Max...sehnat pěkné auto od skopčáka a ještě k tomu dostat pusu od babky :D
2x Rover 620ti

max80

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od max80 » pon led 19, 2009 21:13

.

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Austin » pon led 19, 2009 23:55

Aj tak to je nemilé, sorry, Ice man je tu asi 10 let jeden náš kamarád co má taky Rovera a MIni, takže si tam napiš Iceman 2, no.

A teď k těm tématům: né žádná 75,
to auto co šlo z 390, 300, 270, 239 na 171 tis, je Rover 25 Streetwise s 59 tkm 2004 s 2.0 TD motorem, auto zajel sám majitel bazaru, dovezl ho jako nový s 0 km a stálo tam a nemohl se na to dívat tak s ním začal jezdit. Auto potřebuje jen novou baterii. On potřebuje to auto opravdu prodat proto ta cena. http://www.cars.cz/xchanger/autobazar/i ... 01226.html zajímavé je, že to je bez investic, nic to nepotřebuje.

Auto Ice_mane stojí kousek od Prostějova !!!!!!!!!! v bazaru, jsme ho v pátek očumovali a málem koupili. Nakonec nám trochu rozumu zbylo, a tak jsme o nekoupili jelikož nevíme kdo by snim jezdil a čí by vlastně bylo když by jsme se na něj složili. Máš to za humny a ty bys do Polskej jechal.....

K autům: všechny naše plechový Rovery půjdou s cenou tak rapidně dolů že se stanou v průběhu roku neprodejnými. Za pár měsíců pro zvýšení popularity nám naordinuje zelená partaj takzvaný Umweltplaketten a brzy je prosadí nebojte, Stadt Berlin i Bundesstaat Hamburg zprvu taky nechtěli ani ň a teď tam s autem pod 96 ani nevjedete a s autem pod Euro 4 ani nemusíte se dostat do centra. Vice si najděte zde http://truckstop.wgz.cz/spolkova-republ ... etu-2.html
Nebudou kupci nebudou peníze. KOlega s kanceláře koupil sotva zajetou Corollu starou 35 měsíců na konci leasingu v plný palbě v automatu atp (s cenovkou přes 600 tis´jako nová v 2005) nyní lehce ojetá 1x byla v servisu pouze - za 199 tis. Taky paní chtěla původně 360 tkč, ale chtěla/potřebovala prodat holt.

Na závěr kolego jít z fáčka do 75 je fakt blbost, to nedělej, kup si 25/45 a za rok dva si vychutnej 75. Ani bys to neuměl řídit (myslím tím ostře), já si zvykal na novou vectru caravan s 5 m délky asi rok, jede se s tím trochu jako s malým autobusem.......nebyl ych tak hrrr.

K cenám - jedna věc jsou autobazarservery jako scout mobile.de ale tam povětšinou inzerují handlíři, skutečný ceny bývají nižší, vyhledávejte v belgii a dánsku fulltextem najdete spoustu aut dobře servisovaných, s gumama, nosičem, navigací apod za dobrý peníze.
A nedá mi abych si nepřisolil - stejně je nejlepší Rover s CVT převodovkou!!! všichni kamarádi okolo hořce litují že uspěchali nákup svých 45/25/400 apod. a nevyhledali si 45/1,8 s CVT, doslova jim kapou slzy, holt bydlíme v Brně, tady se to fakt šikne.

Souhlas s Tommi_82 v PL jsou dvě kupy opravovaných a 4 kupy kradených. Trošku na vysvětlenou - v Polsku není moc práce a je tam fakt hodně vysoká kriminalita /PL je v EU jen náhodou, omylem/ a z návštěvy BB, Wwy nebo Krakowa nelze dělat závěry. Hodně bych se bál. A řádný servis auta považuji všichni kierowci za zbytečný vopruz a o tom že auto umyli jsou schopni i vyprávět :P aby jste mne chápali část populace nemění olej, taky proč kuwa že, klidně solej 60 tkm na jednu náplň. Tam jou s vidění věci že byste žasli.
Tolik lam v čr teda fakt nemáme.

Poslední téma -neee ekologickou daň jsem neměl na mysli to je notorické známé téma 3 5 a 10.

I
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od Tommi_82 » úte led 20, 2009 6:27

Austin má velkej kus pravdy. Byl jsem zvyklej na kombíky a stejně mi můj Tourer přišel prvních pár dní "jaksi větší". Teďka bych ho nedal z ruky, protože mi dává za volantem oproti dvoustovce větší pocit bezpečí. I když s parkováním je to citelně(neříkám že o moc) horší.

Streetwise dobrej kup, s tímhle motorem a moc neojetej za tyhle peníze si myslím že to určitě stojí za úvahu. Jinak je taky potřeba počítat s tím že na 75ku jsou vesměs díly dražší než na toho strýtvajse. Kastla strýtvajsa je dělaná do města tak se moc neděje když ti do toho dementní soused trocha drcne.

Každopádně kdo chce velký pěkný auto, tak tohle neřeší. Koupí pětasedmu a lebedí si. Lidi na tebe na ulici čumijou, každej koho svezeš jen souhlasně kývá hlavou. Mě moji rodiče(i přesto že už delší dobu žiju svůj život) koupi 75ky rozmlouvali, po té, co se svezli, už tvrdí že to je dobrý auto.

Jinak s Umweltplaketten bych zatím malý děti nestrašil, na co stahovat gaťata, když brod je ještě daleko.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: dovoz ze zahraničí

Příspěvek od sector » úte led 20, 2009 9:25

Jestli muzu dat radu:

pozor na mobile.de - je treba vybirat peclive a nejlepe od autobazaru ne od majitelu.
Minuly rok jsem jel s kamaradem podivat se na Mercedes E220 CDI r.v. 2005 vykopali jsme ho na webu za 12.500€... na fotkach parada a el kdyz jsme prijeli kuwa, tak byste neverili co je to za plecku a cely druv plny turku :D... nic proti nim, ale rici, ze to nekoupis bylo docela riskantni a v kapse lezi 14.000€.

Tak jsme se nejak rozesli a projeli jsme nekolik autobazaru, nakone jsme koupili z barazu v plne palbe, 138tkm, plna servisni historie a posledni navsteva servisu ve 136tkm za 13.500€ + vystavili nam pojisteni na 5 dni a transitni znacky a hura domu.

na mobile.de pradovaji hodne moc turci, rusaci, albanci atd lidi, nalestene plecky a v realu je to des. Proto je treba dobre vybirat, nerikam, ze vsechny auta jsou kaputt, daji se sehnat mooc dobre kousky, ale je treba proste je a osobne se na to podivat a nejlepe sebou nevozit penize - jedine kreditni / platebni karta.

Odpovědět