Rover SDi nebo TDi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Rover SDi nebo TDi

Příspěvek od Roman620ti » úte říj 09, 2007 17:27

Zdravím kolegu.
Rover 600 je moc hezký a pohodlný auto a teď už i za velmi nízké ceny. Rozvody by Vám měli udělat i v servisu Honda, zvlášť když budete mít stejný motor, jako se dával do Accorda. Mě stály rozvody kolem 6000kč a řemeny jsem měl od Gatesu. Jenže v autorizovaným servisu mi nevyměnili gufero kliky a rozvody se museli dělat znovu. Jinak téměř vše co jsem kupoval jsem si z větší míry měnil sám a stejně jsem do Rouvříka nainvestoval přes 30.000kč a stále tam jsou nějaké ty neduhy. Třeba podivné chrastění až cinkání vycházející někde od turba, nebo prvního dílu výfuku při padajících otáčkách motoru. Jak jsem zjistil, tak tento problám má i jiný kolega také s Roverem 620ti. Jinak často měněné díly z druhovýroby nejsou problém sehnat a ceny jsou zhruba stejné, jako na ostatní značky. Co mě nejvíce na Roveru vadí je to, že servisy jsou asi jen 2 a ještě zrovna chválou neoplývají. Takže závažnějsí problém může majitele dost potrápit. A určité díly jsou skoro nesehnatelné a řešit jdou asi jen orig. díly z UK, kde ceny jsou dost vysoké, při stáří vozu a čekací doba je také delší. Asi je to hodně o štěstí a u podivně levných kusech by to sebou nějakého mechanika asi chtělo. Přece jen stála nová šestistovka k miliónu korun :-) I když jsem už uvažoval o prodeji, stačilo se na něj jen podívat a projet se a hned jsem si to hodně rychle rozmyslel. Je to automobil, který svítí z řad ostatních tuctových vozů. Přeji hodně štěstí při koupi.
2x Rover 620ti

Jaroush
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 10, 2007 20:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jaroush » stř říj 10, 2007 20:38

Zdravim,
U Roveru - Sdi=Tdi asi se to tak da rici....
mam 600ku Sdi cca 8mesicu a najeto cca 25 000km :-)
Vcelu pohodlne vozitko,spotreba cca 6.5l
Mel sem problem sehnat nejake soucasti na zadni napravu,predek byl jednoduchy,totozny ci podobny s Hondou.
Musim zase nekam bezet,jeste snad napisi

S pouzdravem Jaroush

Mirek 1234.cz
Příspěvky: 143
Registrován: pon zář 17, 2007 8:11
Bydliště: Praha, Přílepy, Hradec Králové

Příspěvek od Mirek 1234.cz » sob říj 27, 2007 10:55

Naftové čerpadlo stojí starší 5.000 a rozbíjí se vyjíměčně. Existuje SDi/Di=TDi. TDi je chráněná značka VW, proto jí nikdo jiný nepoužívá.

Odpovědět