Chrastění od turba - ASI OBJASNĚNO - Seba už to vyřešil :-))

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Chrastění od turba - ASI OBJASNĚNO - Seba už to vyřešil :-))

Příspěvek od Roman620ti » úte lis 20, 2007 13:36

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, zda se někdo nesetkal s podivným chrastěním vycházejícím někde od turba. Při přidání plynu je vše normální, ale při pustění a následném klesání otáček motoru to začne chrastit. Při volnoběžných otáčkách to chrastí tíše,až jako cinká. To chrastění mi nejvíce připomíná rezonace nějakého volného plechu, ale to je vše zkontrolované. Zajímavé je, že při přiložení ucha k rouře prvního dílu výfuku to chrastí uvnitř. Ten první díl jsem měl dole a nechal jsem měnit ten vlnovec a je to stejné. Nevím, jestli může vůbec něco v turbu chrastit, protože kromě těch zvuků to táhne a plní normálně. Píši to sem, jestli to neni častější závada, protože stejný problém má kolega také s Roverem 620ti. Do servisu celé auto dávat nechci, protože nemám dobré zkušenosti :evil: Děkuji za případné odpovědi.
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1097
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Zakar » úte lis 20, 2007 21:15

A zkoušel jsi odpojit vstup do turba a zkontrolovat vůli na hřídeli ???Pokud je závada na turbu a vletí ti něco do motoru tak doufám víš jak to dopadne !!! :twisted:

Edit: R4ms3S - necituj poslední příspěvek ;)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Roman620ti » stř lis 21, 2007 16:28

To chrastění můžu klidně mít celé dva roky, ale ze začátku jsem si toho nějak nevšiml, přece jen jsem najezdil jen 6000km a ve vnitřku za jízdy s puštěným rádiem to neslyším. Zato venku je to nepříjemný zvuk, ze kterého nemám dobrý pocit. Hadici na přívod vzduchu k turbu jsem sundal a vrtulka na dotek nevykazovala vůle a když jsem do ní foukl, tak se krásně tiše točila. Sundal jsem i výstupní hadici a zdálo se mi, že ani olej neutíka. Každopádně jsem ho teďka dostal na rozjezdu do plných otáček a nic, ale musím zaklepat... :D Nejdříve jsem myslel, že by to mohl dělat první díl výfuku, protože od turba k vlnovci jsou dvě trubky v sobě a kdyby ta vnitřní byla prasklá, mohla by to drnčení vydávat ona. Ale náhoda, že by jí měl prasklou i druhý kolega se mi nezdá :cry: A svářeč co mi měnil ten pružnej díl si nevšíml nějakého poškození. Přece jen nebyl ani prorezlej akorád měl roztrhaný to drátěný zpevnění.
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Roman620ti » sob lis 24, 2007 20:21

A nevěděl by někdo aspoň jestli můžu sundat první díl výfuku hned od turba a nastartovat ? Potřeboval bych na 100% vědět, že ten výfuk je OK. Lambda sonda je ještě před turbem ve svodech, ale stejně se obávám, jestli mi pak nenaskáčou nějaké chyby a auto nebylo v nouzového režimu. Dokonce jsou v té trubce takové varhulce, aby plyny od turba vířily. Tak abych svému Roverkovy neublížil. :roll: :oops:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

chrastění

Příspěvek od tobias » čtv lis 29, 2007 22:37

Tak s tímhle mám taky problém...ten zvuk slyším vevnitř lehce z pravé části motoru a když se zahřeje, tak přestane. Přemýšlím co to může být, ale jak se tak zdá, tak to má víc lidí s 620tičkem :?
Zatím jsem po něm ještě nějak moc nepátral, ale chtěl by to zjisti co to může dělat, nebo to bude jenom vrtoch TIček :lol:
Chtěl by to zavolat panu Maredovi...ten se v tom prý vyzná jako nikdo jiný...
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: chrastění

Příspěvek od Roman620ti » sob pro 01, 2007 8:50

A to mě zajímá... :) Dělá Tí to teda taky, jen když pustíš plyn a podle toho, jak rychle klesaj otáčky motoru, tak to podle toha chrastí? Ale mě to vychází někde svody, turbo, první díl výfuku. Ale kde, že? :D A mě to chrastí studený, teplý, rozpálený, no prostě pořád.

Edit: R4ms3S - necituj poslední příspěvek ;)
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: chrastění

Příspěvek od tobias » pon pro 03, 2007 8:19

Dělá mi to když lehounce přidávám plyn, nebo když se prostě otáčký pohybujou kolem 1-1,5 tisíce. Jakmilě sešlápnu plyn, nebo jedu, tak nic neslyšim...jenom na začátku. Může to být výfuk...doufejme :) všechno je lepší než turbo v háji :)

Edit: R4ms3S - necituj poslední příspěvek ;)
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: chrastění

Příspěvek od Roman620ti » stř pro 05, 2007 11:21

Tak to je něco jiného, kdo ví co to kde chrastí :lol: Ale díky za popis :)

Edit: R4ms3S - necituj poslední příspěvek ;)
2x Rover 620ti

nitelife
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 19, 2007 21:17

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od nitelife » úte bře 11, 2008 21:56

Cuz,

tak vidim ze chrasteni od turba jsi jeste nevyresil. Me to dela taky a jsem z toho dost na nervy. Jsem si na 90 procent jist ze je to Turbo, ackoliv tahne krasne a nepusobi ze uz je v haji tak neco v nem,,,, bud rozhozena osa turba nebo neco podobnyho. Nejdriv sem si myslel ze je to vlnovec ale ten je v poradku ,,,,, vyfuk mam cely novy od katalyzatoru dozadu. Ten zvuk jde od turba - pochybuju ze by to byl ten kryt nad turbem,,,,, No chystam se vyndat turbo a cely ho nejak zkontrolovat. Az to zjistim hned to sem dam ,,,,, ale uz me to sere pul roku .... mnoho zdaru -:)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Roman620ti » stř bře 12, 2008 10:30

Ahojda,
už jsem to přestal řešit. Je podle mne turbo a u starších Tíček je to "normální". Co jsem si dopisoval s jejich majiteli, maj to samé a s jedním jsem si dal i sraz a schválně jsme šli poslechnout motory. Naprosto stejné. Prej by to měla dělat hřídelka v turbu, ale jinak mi připadá, že je v pohodě, ale musím zaklepat... Repasovaná turba prej už nejsou nikdy jako ty původní, tak z toho mám takovej blbej pocit...Radši na to nemyslet :mrgreen: Díky, že jsi napsal :wink:
2x Rover 620ti

roverider
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 04, 2007 19:17

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od roverider » pát bře 14, 2008 22:58

mě to dělá taky, někde na netu bylo že to dělá obtokový ventil turba, takže byto nemělo až zas tak vadit...

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Roman620ti » pát bře 14, 2008 23:02

A dá se s tím něco dělat nebo je to na repas?

Edit: R4ms3S - necituj poslední příspěvek ;)
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Roman620ti » čtv bře 27, 2008 19:42

NO TAK TEĎ NEVÍM...
Všechny Tíčka co znám chrastěj od turba no a teď jsem si koupil druhý na pojezd, o mnoho horším stavu a více najeto a turbo je v něm naprosto tiché :shock: No a teď nevím jestli je prohodit, nebo ne. Potřeboval bych vědět co to chrastění způsobuje. A ani nevím jestli nějaké z nich více netahá. Škoda, že někdo tuto záhadu už nerozlouskl :cry:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Roman620ti » čtv bře 27, 2008 19:44

Roman620ti píše:NO TAK TEĎ NEVÍM...
Všechny Tíčka co znám chrastěj od turba no a teď jsem si koupil druhý na pojezd, o mnoho horším stavu a více najeto a turbo je v něm naprosto tiché :shock: No a teď nevím jestli je prohodit, nebo ne. Bojím se, že je prohodím a pak se mi v červeným vysype a ještě si udělám škodu, ale zase nechrastí, tak je třeba na tom líp. Potřeboval bych vědět co to chrastění způsobuje. A ani nevím jestli nějaké z nich více netahá. Škoda, že někdo tuto záhadu už nerozlouskl :cry:
2x Rover 620ti

Xvas
Příspěvky: 509
Registrován: stř bře 19, 2008 14:59
Bydliště: Jihlava

Re: Chrastění od turba

Příspěvek od Xvas » čtv bře 27, 2008 19:54

A dela ti to jemny klapani?a zvuk vychazi z levyho vydechu klimy?me teda jo.jako kdybych mel u kola rechtacku

Odpovědět