Rover přestal při jízdě jet

Hranostajové, Tourery, Cabria, Coupe/Targa
Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Rover přestal při jízdě jet

Příspěvek od Trunda » sob zář 21, 2019 11:05

No, jenže to, že háže takto v atmosferickém tlaku neznamená, že háže pod kompresí ve válci.... a to se dá prověřit jedině osciloskopem.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Zdendula
Příspěvky: 67
Registrován: sob čer 29, 2019 9:43
Bydliště: Lanškroun

Re: Rover přestal při jízdě jet

Příspěvek od Zdendula » sob zář 21, 2019 19:10

Trunda píše:
sob zář 21, 2019 11:05
No, jenže to, že háže takto v atmosferickém tlaku neznamená, že háže pod kompresí ve válci.... a to se dá prověřit jedině osciloskopem.
Záhada vyřešena.Jde zároveň o selhání lidského faktoru tzn. mého.Jak jsem kupoval jednotlivé díly,kterými by to mohlo být, tak došlo k nefunkčnosti díky mému skratu.Po zapojení kabelů ke svíčkám došlo k chybě v zapojení. 1 3 4 2 -toje pořadí válců ve kterých dojde k jiskře na základě otáčení palce v rozdělovači. 1 jsem zapojil správně. Druhý válec měl být na trojce v rozdělovači a já ho dal na 2ku, protože je druhý. 3válec měl být na 4ce,já ho dal na 3ku a 4tý válec měl být na 2ce a já ho dal na 4ku. Už jsem byl z toho tak zmatený ,že jsem natankoval špatný benzín ,že jsem to prostě blbě zapojoval a ani automechanik na to nepřišel. Bohužel i takové věci se stávají ve vyšším věku ale přitom před 4 roky jsem si dělal sám generálku hlavy včetně zapojení a povedlo se.Teď se stala chyba asi stresem.Jinak tu počáteční závadu, že mi auto při jízdě vzdechlo typuji na kabel od rozdělovače, protože na něm jsem nenaměřil žádnou průchodnost a sypala se z koncovky uhlíkový prášek.Ten kabel byl uhlíkový a myslím že ještě původní.Tak jsem si alespoň vyměnil nějaké staré součástky, které by mohli dělat do budoucna nějaké problémy. Jinak děkuji všem ,kteří se podíleli na tomto tématu formou pomocí. Vážím si toho a jsem rád, že se najdou v dnešní době lidé, kterým záleží i na druhých byť cizích pomoci jim. Děkuji Zdendula.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Rover přestal při jízdě jet

Příspěvek od Trunda » sob zář 21, 2019 19:17

Ty brďo! :-D
Tak to je dobrej špek! No ale nic si z toho nedělej... žádná ostuda, protože na druhou stranu ani jednoho z nás chytrolínů nenapadlo tě nasměrovat ke kontrole zapojení kabelů :-D A to spojení toho, že původní zdechnutí auta bylo opravdu tou snadno řešitelnou opravou, následovanou takovou chybkou, to pak analýzu problému pěkně zkomplikuje :-)
No tak hlavně, že už je to v pořádku a můžeš zase vesele jezdit. Ať autko slouží k radosti ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Zdendula
Příspěvky: 67
Registrován: sob čer 29, 2019 9:43
Bydliště: Lanškroun

Re: Rover přestal při jízdě jet

Příspěvek od Zdendula » sob zář 21, 2019 20:05

Trunda píše:
sob zář 21, 2019 19:17
Ty brďo! :-D
Tak to je dobrej špek! No ale nic si z toho nedělej... žádná ostuda, protože na druhou stranu ani jednoho z nás chytrolínů nenapadlo tě nasměrovat ke kontrole zapojení kabelů :-D A to spojení toho, že původní zdechnutí auta bylo opravdu tou snadno řešitelnou opravou, následovanou takovou chybkou, to pak analýzu problému pěkně zkomplikuje :-)
No tak hlavně, že už je to v pořádku a můžeš zase vesele jezdit. Ať autko slouží k radosti ;-)
Díky.🤗

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Rover přestal při jízdě jet

Příspěvek od Keksin » sob zář 21, 2019 20:49

Hlavně, že se to našlo.

Zdendula
Příspěvky: 67
Registrován: sob čer 29, 2019 9:43
Bydliště: Lanškroun

Re: Rover přestal při jízdě jet

Příspěvek od Zdendula » sob zář 21, 2019 21:32

Keksin píše:
sob zář 21, 2019 20:49
Hlavně, že se to našlo.
To ano, alespoň mi to ušetřilo peníze a můžu investovat do jiných potřebných dílů. Děkuji

Odpovědět