MG ZR škubání motoru

Odpovědět
Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZR škubání motoru

Příspěvek od Trunda » pát říj 08, 2021 19:37

No, teď nevím, jestli to tu bylo řečeno.... a co tedy přední lambda? Všechno to k ní směřuje...
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 217
Registrován: čtv říj 04, 2007 8:50
Bydliště: Třemošnáááááááá

Re: MG ZR škubání motoru

Příspěvek od Majkl » pon říj 11, 2021 5:46

Trunda píše:
pát říj 08, 2021 19:37
No, teď nevím, jestli to tu bylo řečeno.... a co tedy přední lambda? Všechno to k ní směřuje...
Možné by to bylo i přesto že byla měněná. Vyměnil jsem obě dvě když jsem toto řešil v minulosti. To zajisté neznamená že mohla znovu odejít. Nicméně v pátek jsem zavolal na STK zda by auto mohlo dojet zkušebně na emise, a prý ano ale platit emise musím tak nebo tak. Takže jsem s autem dorazil. Kluk rozumný ale nic kloudného z něj nevypadlo. Chvilku to tam hecoval, a na moje otázky moc ochotně neodpovídal. Bylo 19"00hod večer a pochopil jsem že toho má asi už plný zuby. No a po chvilce pozorování skočilo na obrazovce emisí vše do zelených se slovy: no vidíš, a máš to hotový. Tak mu říkám že to není možný a jak to dokázal, a že prý to mělo hodnoty lehce zvýšené a že takové hodnoty měří u všech starších aut. Sondy prý ukazují obě dvě takže jsou funkční, a s kontrolkou ať se nelámu hlavu, že prej alespoň vím, že tam je motor :D Rovnou jsem spáchal i technickou, a je na dva roky zase klid.
Takže to vidím příležitostně na pořádnou diagnostiku protože bez ní se asi dál nehnu.
Největší poděl byl od kontrolky motoru. Jelikož jsem před vratama emisí čekal něco málo přes hodinu, přes OBDII jsem koukal co a jak, a říkám si tak tu chybu P0300 smažu ať ta blbá kontrolka zhasne. No, a, co myslíte...smažu ji, vypnu zapalování, nastartuju, a kontrolka svítila. Říkám si to není možný, vždyť to zafungovalo mnohokrát v minulosti, i nyní posledních 14 dní co se s autem zas zkouším trápit. Spouštím tedy diagnostiku, chybový kód žádný nenalezen, a kontrolka svítí stále. Tak jsem to normálně vzdal :D No a když to bylo potom uvnitř na emisích tak jsem si všiml že kontrolka zhasla. To mi taky nejde zcela do hlavy.
Každopádně mám doma svíčky, tak je zkusim ještě vyměnit a poté si dám asi zase dva roky pauzu a budu jen car:: drive:
_________________________________________________________
Rover 200__1.4i__1998--- už odpočívá / MG ZR 105

Majkl
Příspěvky: 217
Registrován: čtv říj 04, 2007 8:50
Bydliště: Třemošnáááááááá

Re: MG ZR škubání motoru

Příspěvek od Majkl » pon říj 11, 2021 5:56

https://www.dropbox.com/s/rsxk9j5ok3q0x ... 5.pdf?dl=0

Kdyby měl někdo zájem tak tady je servisní manuál na Rover 25 MG ZR Shop Manual 2001-2005.pdf co jsem si dnes kupoval. odkaz by měl být platný 7 dní.
_________________________________________________________
Rover 200__1.4i__1998--- už odpočívá / MG ZR 105

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: MG ZR škubání motoru

Příspěvek od Hombre » pon říj 11, 2021 6:42

Tak jestli jsou emise v zeleném, včetně HC, tak bych to neřešil, resp. svítící kontrolku způsobuje sporadická závada - možná vynechává některá (ta čtvrtá?) svíčka, protože je vadná, nebo vynechává jedna ze zapalovacích cívek. Kdyby to bylo něco systémového, nebyly by emise v normě. Takže zkus ještě vyměnit ty svíčky a pak už to nech koňovi.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Majkl
Příspěvky: 217
Registrován: čtv říj 04, 2007 8:50
Bydliště: Třemošnáááááááá

Re: MG ZR škubání motoru

Příspěvek od Majkl » pon říj 11, 2021 8:35

No je to teď hodně o té mé zvídavosti. Vážně bych se chtěl dopátrat nějakým způsobem k tomu co to způsobuje.

Jinak jak jsem tu řešil ještě NEspínání ventilátoru tak na obrázku pár informací o tom při jaké teplotě má zapnout a vypnout ventilátor na chladiči.
Cooling system.png
_________________________________________________________
Rover 200__1.4i__1998--- už odpočívá / MG ZR 105

Odpovědět